Drazí přátelé, účastníci a návštěvníci Hasičských slavností Litoměřice, hasiči i nehasiči,

doufali jsme, že Vás dnes, 1. dubna, budeme moct vyvést nějakým pěkným aprílem. Bohužel v této nelehké době, a to i přes mnoho vtipů, které kolují internetem, nám už do smíchu není.

A tak bez humoru a opravdu s velkým zklamáním Vám musíme oznámit, že i my, přestože jsme do poslední chvíle věřili, že nám Covid-19 nezkazí Slavnosti-20, jsme podlehli tlaku reality a musíme Vám oznámit, že tuto neděli organizační výbor slavností, který se sešel ve virtuálním prostředí a v rouškách, rozhodl, že letos se slavnosti neuskuteční.

„Vážení přátelé, hasiči a partneři Hasičských slavností, z důvodu současné situace u nás i ve světě, jsme nuceni přesunout termín Hasičských slavností na 11.-12. 6. 2021. Věřte, že se mi to říká těžce, ale apríl to bohužel není. Díky moc za Vaši podporu.“ Informoval dnes Jindřich Hejduk, předseda organizačního výboru Hasičských slavností Litoměřice 2020

Nebude to poprvé, kdy vyšší moc zasáhla do pořádání Hasičských slavností. Živě před očima vidíme, jak jsme s napětím a nadějí chodili v červnu roku 2013 sledovat hladinu Labe a do poslední chvíle věřili, že nám povodně slavnosti nepřekazí. Nepřekazily, pouze o rok posunuly. O to bohatší a velkolepější byly ty v roce 2014. 

Neradi bych z posouvání termínu dělali tradici, ale stejně, jako v roce 2013, ani letos nehodláme truchlit, ale celý organizační výbor, který už půl roku intenzivně na přípravě slavností pracuje, využijeme získaný čas k tomu, aby slavnosti 2021 byly zatím nejlepší v historii.

Věříme, že Hasičské slavnosti Litoměřice 2021 nebudou jen oslavou hasičské historie a hasičských tradic ale také oslavou vítězství nad touto zákeřnou chorobu.

Přejeme Vám všem pevné zdraví, pevné nervy a těšíme se na Vás 11. – 12. června 2021