Sdružení pro obnovu a zachování historických hasičských tradic dosud vydalo tři obrázkové publikace s názvem Historické stříkačky, pýcha a chlouba hasičů.

Všechny tři díly budou k zakoupení na INFO stánku po celou dobu Slavností.

Každá z knih popisuje na 360 stranách vývoj dobrovolných hasičských sborů spojených s nákupem techniky, která je dnes již nádherným důkazem zručnosti našich dědů a pradědů.

Zajímavé čtení doplňuje přes 500 barevných fotografií historické techniky. Představuje zápřahové stříkačky dvoukolové, čtyřkolové, hasičské vozy nebo hasičské automobily vyrobené do doku 1945. Vše je zachycené v detailních záběrech. Součástí doprovodných textů je i stručný úvod do historie sboru, který stříkačku vlastní, včetně zajímavých výtažků jeho činnosti.

Publikace jsou jedinečným dokumentem vydaným v naší zemi. Jsou věnovány nejen všem držitelům a ošetřovatelům vzácných  strojů, kteří o ně pečují s láskou a zaujetím bez ohledu na stovky hodin stráveného času, který jim věnují.

Tato výjimečná publikace je hodnotným dárkem pro členy hasičských sborů a pro všechny, kteří v sobě nalezli lásku k historii, řemeslu, technice nebo krásným knihám. Zároveň může sloužit jako studijní materiál, či trvalá památka.  

Cena  jednoho dílu je 1.200,- Kč

Při zakoupení dvou dílů budete mít jeden díl s 50% slevou
Cena je 1800,- Kč (ušetříte 600,- Kč)

Při koupi tří dílů budete mít jeden díl zcela zdarma.
Cena je 2.400,- Kč (ušetříte 1.200,- Kč)