Hasičské slavnosti Litoměřice již tradičně probíhají za podpory zajímavých  partnerů. Letošní ročník nebude výjimkou. Na co se můžete v jejich stáncích těšit?

V roli jednoho z hlavních partnerů se představí společnost TATRA TRUCKS a.s., která bude na Slavnostech prezentovat své výrobky podvozkových řad TERRA, FORCE a PHOENIX. Dále bude vystaven dakarský speciál závodního týmu TATRA BUGGYRA RACING společně s dalšími unikátními hasičskými vozidly TITAN nebo TRITON, které budou vystaveny v rámci Záchranného útvaru HZS ČR.  Na těchto tradičních slavnostech se TATRA TRUCKS a.s., jako významný domácí výrobce nákladních automobilů, představí společně s českými výrobci hasičských nástaveb, společnostmi THT Polička s.r.o. a KOBIT – THZ CZ s.r.o., kteří jsou dlouholetými finálními dodavateli speciálních hasičských vozidel pro profesionální, firemní a dobrovolné hasiče.

Společnost KOBIT – THZ CZ s.r.o., která se zabývá vlastním vývojem a výrobou hasičských nástaveb a vestaveb vozidel pro profesionální, dobrovolné a podnikové hasičské sbory. Na Slavnostech bude prezentovat unikátní cisternu CAS 40/9000/540 S3VH, která je postavená na podvozku TATRA PHOENIX. Tento hasičský speciál slouží podnikovým hasičům Severočeských dolů v lomu Nástup v Tušimicích. Její provoz je převážně v těžkém terénu, a i proto jsou na všech kolech velké terénní pneumatiky 16 R20, které zlepšují světlou výšku a nájezdové úhly. Nástavba je řízená moderním systém pomocí sběrnice CAN a ovládá se přes intuitivní grafické dotykové rozhraní v kombinaci s membránovou klávesnicí.

Určitě by byla velké škoda minout stánek Nadace Agrofert. Vedle prezentace všech forem podpory, kterou jednotlivcům i organizacím poskytujeme, můžete získat především konkrétní informace o Hasičském fondu Nadace Agrofert. Jeho prostřednictvím podporuje profesionální i dobrovolné hasičské sbory z celé ČR. Finanční prostředky tak směřují na nákup hasičské techniky a vybavení, na hasičský sport nebo na udržování hasičských tradic. Tento fond je v Česku unikátní a věříme, že vás zaujme. Rádi podpoříme i váš hasičský sbor! Ve stánku Nadace Agrofert si užijete také nevšední sportovní zážitek, díky spolupráci se spolkem Černí koně. Budete si totiž moci vyzkoušet handbiky, které Černí koně vyrábí. Tato speciálně upravená jízdní kola pro hendikepované sportovce umožňují aktivní život i těm dětem a dospělým, kteří po úrazu nebo vlivem nemoci zůstali upoutáni na invalidní vozík.

Na co se můžete těšit u stánku firmy Dräger? Na promo přívěs plný hasičských novinek. Zjistíte, jak lehký na zádech je dýchací přístroj PSS AirBoss, jak kvalitní obraz má malá termokamera UCF FireVista, jak pohodlná je víceúčelová přilba HPS SafeGuard. Vyzkoušet si budete moct i různé detekční přístroje nebo celou řadu alkotesterů. Zajímavé budou také protichemické obleky. V Litoměřicích nebude chybět ani simulátor pro práci ve stísněných prostorách, tzv. CSE trailer.

U stánku společnosti MEVA a.s. Roudnice nad Labem se návštěvníci mohou těšit na prezentaci dýchacích přístrojů řady Pluto, které si mohou sami vyzkoušet. K vidění budou také vyváděcí a resuscitační přístroje.

V neposlední řadě představí Meva havarijní soupravy a sorpční prostředky pro likvidaci uniklých nebezpečných kapalin v provozech, ve skladech atd. včetně nádob na úklid použitých sorbentů.

Dalším z partnerů letošních slavností je zpravodajský web www.hasicovo.cz s aktuálními zprávami z hasičského světa. Web dlouhodobě propaguje dobrou hasičkou práci a snaží se podporovat dobrovolné, ale i profesionální hasiče. Zdarma nabízí webové stránky, které již využívá více než 200 sborů, lig a organizací. V poslední době se zaměřuje na ulehčení práce organizátorů hasičských soutěží, pro které založil jednoduchou webovou aplikaci  www.pozarnisporty.cz  Přijďte si k nim třeba pro samolepku nebo na kus řeči. Najdete je v pavilonu G. Jejich největším lákadlem bude bezesporu soutěž, kde budete moci v silové disciplíně vyhrát sportovní hodinky Gramin a další zajímavé ceny od partnerů GoodPro, Fireport, Stimax, Holík a Dräger.

Na slavnostech bude také tým Českého registru dárců krvetvorných buněk – Praha, který vyhledává vhodné dárce kostní dřeně pro pacienty, kteří potřebují transplantaci. Zájemci se budou moci při splnění podmínek (výborný zdravotní stav, věk 18 -40 let a váha nad 50 kg) k darování na místě zaregistrovat.

Toto nejsou ani zdaleka všichni partneři, kteří se na Slavnostech představí. S těmi dalšími se potkáte přímo na místě.